2017-05-26

Saray Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Sevinci Yaşadı 

2016-2017 eğitim-öğretim dönemi mezuniyet töreni Namık Kemal Üniversitesi stadyumunda 26.05.2017 16:00’da gerçekleştirildi. Törene Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Ak Parti Milletvekili Metin Akgün, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ İlinin mülki ve idari temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Tören Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek başta olmak üzere akademisyenlerimizin ve ardından öğrencilerimizin protokolü ve aileleri selamlamasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin jimnastik trambolin gösterisi ve Üniversitemiz Halk Oyunları ekibinin sergilediği muhteşem gösteri ile büyük beğeni topladı. Üniversitemize gelen tebrik mesajları iletildi.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım törenimize gönderdiği tebrik mesajında “Namık Kemal Üniversitesinin saygıdeğer hocaları, kıymetli öğrencileri ve değerli katılımcılar hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Üniversiteden mezun olarak hayatında önemli bir aşamaya geride bırakan sevgili öğrencilerimizi en içten duygularımla selamlıyor, öğrencilerimizin eğitiminde emeği geçen fedakar hocalarımızı ve değerli ailelerini saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek mezunlarına hitaben yaptığı konuşmasında, “Sizleri çeşitli mesleki alanlarda geleceğe hazırlayan üniversitelerin mesleki anlamada yetkin bireyler olarak çalışmaya ve sosyal hayata hazırlanmanızdaki rolleri kuşkusuz çok önemlidir. Fakat unutmamız gereken temel husus, bilgi çağı diye adlandırılan yüzyılımızda öğrenmenin ve bilgi üretmenin bir ömür boyu süren yarış olduğudur” dedi. Rektör Şimşek konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimine de değinerek “15 Temmuz gecesinde ve sonrasında gerçekleştirilen Demokrasi Mitinglerinde meydanları doldurarak milli iradenin ve birliğin ne kadar güçlü olduğunu gösterdiniz” dedi ve “Sizlerin bundan sonraki hayatınızda da teröre, şiddete prim vermeden, sözün ve düşüncenin gücüyle okumaya, araştırmaya ve sorgulamaya devam edeceğinize inanıyorum. Çalıştıkça, gayret ettikçe anlayacaksınız ki bu vatan, bu millet, ebediyete kadar var olacaktır” diyerek öğrencilere; “Sizleri hayatınızın yeni dönemine uğurlarken sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.

Mezuniyet konuşmalarının ardından tüm Meslek Yüksekokullarından birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilerimize diplomaları ve hediyeleri takdim edildi. Saray Meslek Yüksek Okulu’ndan Dış Ticaret, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ve İşletme Yönetimi programları öğrencileri katıldı. Okulumuz birincisi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı öğrencilerinden Neslihan Topbaş’a, ikincisi Dış ticaret  programından Yıldız Çoban ve üçüncülüğü ise Dış Ticaret programından Nezih Turan ve Turna Doğan paylaştı. Dereceye giren öğrencilerimize diploma ve hediyeleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Yılmaz tarafından verildi.

Mezuniyet töreni mezunların keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutlamaları ve geleneksel mezuniyet pilavının ikramıyla sona erdi.