Tarihçe

Saray Meslek Yüksekokulu, 1995–1996 Öğretim yılında Trakya Üniversitesi’ne bağlı birim olarak Elektrik (30) ve Muhasebe (30) programları ile öğretime başlamıştır. Teknik Programların dalı olan Elektrik Programı 1998–1999 Öğretim yılından itibaren Lüleburgaz Meslek Yüksekokuluna devredilmiş olup, bu programa anılan Eğitim Öğretim yılından itibaren öğrenci alınmamaktadır. Yüksekokulumuz Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İ.Ö), İşletme Yönetimi, İşletme Yönetimi(İ.Ö), Dış Ticaret, Dış Ticaret(İ.Ö) programlarıyla öğretime devam etmektedir.

 

 

    Doç. Dr. Uğur AKYOL
Müdür
 

 

Sevgili Öğrenciler, 

Saray Meslek Yüksekokulu; Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Dış Ticaret ve İşletme Yönetimi olmak üzere üç programda uzman ve deneyimli öğretim kadrosuyla eğitim ve öğretim vermektedir. Okulun ilçe merkezinde yer alan binası öğrencilere ulaşım ve ilçede yaşam konusunda önemli avantajlar sunmaktadır. Saray İlçesi konumu ve özellikleri itibariyle öğrenciler için huzurlu ve güvenli bir ortam sağlamaktadır.


Yüksekokul olarak, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra öğrencilerimize spor, halk dansları, müzik ve tiyatro toplulukları ile sosyal gelişim konusunda da fırsatlar sunmaktayız.

Ayrıca alanında uzman ve tanınmış akademisyenler ile iş dünyasının profesyonellerini Yüksekokulumuza davet ederek, bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşmalarını sağlamaktayız.

Siz sevgili öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine ve meslek edinmelerine elimizden gelen tüm katkıyı sağlamaya tüm akademik ve idari personelimizle hazırız.

Bilgi ve birikimin sevgiyle bütünleştiği adres olan Saray Meslek Yüksekokulunda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Kontenjan Bilgileri

2018 - 2019 - "Dış Ticaret" Kontenjan Bilgileri
Kontenjanı 52
Yerleşmeye Hak Kazanan 52
Kayıt Olan 50
Yabancı Öğrenci Kontenjan 2
Yabancı Öğrenci Yerleşen 0

Kontenjan Bilgileri

2018 - 2019 - "İşletme Yönetimi" Kontenjan Bilgileri
Kontenjanı 36
Yerleşmeye Hak Kazanan 20
Kayıt Olan 16
Yabancı Öğrenci Kontenjan 0
Yabancı Öğrenci Yerleşen 0

Kontenjan Bilgileri

2018 - 2019 - "Muhasebe ve Vergi Uygulamaları" Kontenjan Bilgileri
Kontenjanı 41
Yerleşmeye Hak Kazanan 30
Kayıt Olan 27
Yabancı Öğrenci Kontenjan 0
Yabancı Öğrenci Yerleşen 0

Kontenjan Bilgileri

2018 - 2019 - "Tapu ve Kadastro" Kontenjan Bilgileri
Kontenjanı 31
Yerleşmeye Hak Kazanan 0
Kayıt Olan 29
Yabancı Öğrenci Kontenjan 0
Yabancı Öğrenci Yerleşen 0